Post debatum – MS2

Jesteśmy już po debacie prezydenckiej, którą dzisiaj (14.11.2010) w MS2 zorganizowali wspólnie przedstawiciele kilkudziesięciu organizacji pozarządowych, działających w – i na rzecz – Łodzi. Do uczestnictwa w debacie zaproszonych zostało pięciu kandydatów – Zdzisława Janowska, Dariusz Joński, Witold Waszczykowski, Włodzimierz Tomaszewski oraz Hanna Zdanowska.

Niestety, mimo wcześniejszego potwierdzenia przybycia na debatę (sprzed ok. 2 tygodni) w ostatnich dniach z uczestnictwa zrezygnował kandydat Dariusz Joński. Powodem niepojawienia się kandydata było wcześniejsze przyjęcie zaproszenia do udziału w spotkaniu z Kombatantami, związanego ze Świętem Niepodległości, które odbywa się w tym samym czasie.

Kolejnym (de facto) nieobecnym spośród zaproszonych gości okazał się Witold Waszczykowski, który już na samym początku oświadczył, iż z powodu chorego dziecka nie może uczestniczyć w całej debacie. Po wygłoszeniu krótkiego programu opuścił salę. Zgodnie z doniesieniami prasowymi jeszcze tego samego dnia, przed godziną 20:00, kandydat występował w programie telewizyjnym TVN.

Już jutro kolejna szansa na spotkanie z kandydatami starającymi się o fotel Prezydenta Miasta Łodzi, tym razem w auli im. prof. Szuberta (15.11.2010, godz. 17:00, ul. Lindleya 5 – za budynkiem Rektoratu UŁ). Zapraszamy!

W ramach post scriptum

Pierwsze informacje prasowe na temat dzisiejszej debaty w MS2 (niebawem powinno ukazać się także nagranie z przebiegu spotkania, zrealizowane przez portal HaloŁódź)

Jakub Wojtczak, Miał zająć się chorym dzieckiem a występował w TVN (Gazeta.pl Łódź, 14.11.2010)

Daniel Markiewicz, Mistrzowie braku konkretu (HaloŁódź, 14.11.2010)

Martyna Bujanowska, Debata naszym okiem[FOTO] (HaloŁódź, 14.11.2010)Comments are closed.