Monitoring – etap II

Od niedzieli żyjemy już w politycznie nowej, łódzkiej rzeczywistości.  Decyzją większości łodzian, którzy zdecydowali się uczestniczyć w II turze wyborów samorządowych, Hanna Zdanowska została wybrana na stanowisko Prezydenta Miasta Łodzi. Będzie ona pierwszą w historii kobietą, piastującą stanowisko administratora Miasta Łodzi.

Według oficjalnych Wyników Państwowej Komisji Wyborczej, Hanna Zdanowska z Platformy Obywatelskiej otrzymała 60.65% głosów, na Dariusza Jońskiego z SLD zdecydowało się oddać swój głos 39.35% wyborców. Martwić może bardzo niska frekwencja – w Łodzi zagłosowało jedynie 22,36% uprawnionych. Jest to z pewnością wyraźny znak dla nowych władz Łodzi, że łodzianie nie czują się gospodarzami we własnym mieście.  Zmiana tego stanu rzeczy stanowić będzie z pewnością jedno z największych wyzwań dla nowo wybranych władz Łodzi.

Zaprzysiężenie pani prezydent ma odbyć się podczas III sesji Rady Miejskiej, 13 grudnia 2010 r.

Tym samym rozpocznie się drugi etap prowadzonego przez Fundację Fenomen monitoringu – faza druga to monitorowanie realizacji obietnic, wskazanych przez zwycięską kandydatkę.

W najbliższym czasie ukaże się także raport podsumowujący pierwszą część monitoringu.

Informacje prasowe:

Dramatycznie niska frekwencja w wyborach w Łodzi (Gazeta.pl Łódź, 06.12.2010)

13 grudnia zaprzysiężenie Zdanowskiej na prezydenta Łodzi (Gazeta.pl, 06.12.2010)Comments are closed.